2015. február 7., szombat

Az objektív boldogság

Ismét cél keresztben!
                                                             
 Üdvözlöm Önöket, kedves olvasóim!
        
     Tudósok megpróbálták a lehetetlent is. Kérdőíveket szerkesztettek, hogy objektíven tudják meghatározni az emberek szubjektív boldogság érzetét.
A tudósok szerint hét nagy tényező befolyásolja a boldogságot:

  •         Családi kapcsolatok
  •         Anyagi helyzet
  •         Munka
  •         Szociális kapcsolatok
  •         Egészség
  •         Személyes szabadság
  •         Személyes értékek

Ezek persze, csak általános szociológiai kategóriák.



                    
          A családi kapcsolatok nyílván nagyban befolyásolják a boldogság érzetet, mivel az időnk, életünk nagy részét a családunk körében töltjünk el (remélhetően, és nem a munka helyünkön). Bebizonyították, hogy akik párkapcsolatban élnek, azok boldogabbak, mint egyedül álló társaik. A gyerekeket mindig is a boldogság forrásának tekintették, de nagyon sok frusztráció is társul hozza. Létezik rövid idejű boldogság,  és tartós boldogság. A házasság, gyerek születés intenzív boldogságot jelent, amelyből idővel  vagy langyos elégedettség lesz, vagy unalomba fullad. Például sokan vannak, akik keresik az intenzív boldogságot, és új kapcsolatokba kezdenek, amely egy idő után csak nem tudja kielégíteni a boldogság érzetüket.
  
                                               
      Az anyagi helyzet egyértelműen befolyásolja boldogság érzetünket, mivel mindenki örül, amikor pénzt kap. Azt szokták mondani, hogy a pénz nem boldogít, de nagyon sok problémát megold, ha okosan gazdálkodunk vele.
                                                                   
      A munka megnöveli ön becsülésünket. Tudjuk, hogy hasznosak vagyunk a társadalom számára. Szeretjük a kihívásokat, az új feladatokat. A munka lehetőséget ad az ön megvalósításra. Akinek nincs munkája értéktelennek, esetleg eltartottnak érzi magát, ami depresszióhoz vezethet. Viszont sokan panaszkodnak, hogy monoton, vagy „rangon aluli” munkát végeznek.

                                 
      A kapcsolataink ember társainkkal is nagyon befolyásolják boldogság érzetünket. Nem mindegy, hogy kik a szomszédok, barátaink, bízunk-e bennük. Egyáltalán bízunk e a közösség vezetőiben, ahol élünk, vagy állandóan bosszankodunk a tetteiken.

                                 
      Az egészségre sajnos csak akkor figyelünk oda, amikor már megjelennek a betegség jelei. Amíg az ember egészséges, hajlamos azt hinni, hogy ez magától értetődik. De az egészség boldogság forrást jelent, főleg akkor, mikor kigyógyultunk egy betegségből.

                     
      A szabadság nagyon, nagyon fontos egy ember életében. A munkahelyünkön egyre csak azt várjuk, hogy végre menjünk szabadságra. A bűnözőket  is azzal büntetik, hogy elveszik a szabadságukat.

                     
     És végül az ön megvalósítás, ami nagyon nagy próba tétel minden ember számára. Ide tartozik a hobby, sport, társadalmi mozgalmak, mások megsegítése, Istenben való hit, stb. Ebben a kategóriában van a legnagyobb mozgásterünk, ez által a legnagyobb boldogság is itt keresendő.

      Kedves  olvasó, remélem, hogy megtalálja a boldogságot az élet összes területén. Mert a boldogság jelen van az életünkben, csak meg kell találnunk.

Véleményét, hozzászólását, kérdéseit, gondolatait várom a torocelra@gmail.com email címre. Visszajelzése a legnagyobb ÉRTÉK számomra!


Jó gondolkodást!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése